iWallpapers.cz
Tapety na plochu zdarma
Tapety na plochu ZDARMA
NÁVOD
Tapety na plochu ZDARMA
Pro počítače, notebooky, mobily a tablety s MS Windows, OSX, iOS, Android.

Tapety na plochu zde zveřejněné podléhají licenci CC-BY-SA-3.0.
Autor: www.iWallpapers.cz
Rozlišení telefonů iPhone
iPhone 3G, iPhone 3Gs: 320x480
iPhone 4, iPhone 4s: 640x960
iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s: 640x1136

Rozlišení tabletu iPad
iPad (původní), iPad 2, Nový iPad (třetí generace): 1024x768
iPad s Retina displejem (čtvrtá generace) a iPad Air: 2048×1536
iPad mini: 1024x768
iPad mini s Retina displejem: 2048×1536

Rozlišení přehrávače iPod Touch
iPod Touch 1. generace: 480x320
iPod Touch 2. generace: 480x320
iPod Touch 3. generace: 480x320
iPod Touch 4. generace: 640x960
iPod Touch 5. generace: 640x1136Návod jak nastavit tapety na plochu v iPhone a iPad.


V zařízení iOS, jako je iPhone, iPad nebo iPod Touch klepneme na ikonu "Nastavení", najdeme možnost "Tapety a jas" a dále na "Vyberte novou tapetu". Tak jednoduché to je.
Další možnost je otevřit si fotografii v albu či fotoaparátu, v levém dolním rohu klepnout na ikonku sdílení, až se v pravém dolním rohu objeví bílá fajfka v modrém kruhu, tak kliknout na "Další" a zvolit možnost "Použít jako tapetu".

Návody jak nastavit tapety na plochu.

Tapety na plochu, pozadí, patří mezi oblíbené nástroje, jak si zkrášlit smartphone, iPhone či tablet, nebo zpříjemnit práci s notebookem nebo počítačem. Ne každý si ovšem dokáže tapety na plochu nastavit či dokonce vyrobit a právě proto vznikl tento článek, který by s tapetami na plochu měl pomoci.
Můžeme se setkat s různými označeními – tapety na plochu, pozadí, ovšem mezi nejrozšířenější patří slovo wallpaper, resp. wallpapers.
Dále se setkáváme s pojmem „rozlišení“ – například 1920x1080 (full HD) nebo třeba 1366x768. Hovoříme-li o rozlišení obrazovky či displeje resp. tapety na plochu, máme na mysli počet bodů na výšku a na šířku, ze kterých se obraz skládá. Jak zjistit, jaké máme rozlišení obrazovky a jakou velikost tedy budeme potřebovat naší tapety na plochu? U tabletů a smartphonů s operačním systémem Android a jeho klonů doporučuji podívat se do specifikace výrobce. Co se týče iPhone a dalších zařízení s iOS, pokusím se rozlišení jednotlivých zařízení popsat v podrobné tabulce. Ve Windows 7 a Windows 8 (8.1) rozlišení obrazovky zjistíme následovně: najedeme myší na plochu tak, aby kurzor nebyl na žádné ikoně, ale na volném místě na ploše, stiskneme pravé tlačítko myši a zvolíme v menu položku Rozlišení obrazovky – viz obrázky.
Obrázky a tapety na plochu pro počítače a smartphony na těchto stránkách jsou autorské originální fotografie a jejich šíření a sdílení je povoleno za předpokladů splnění podmínek CC-BY-SA-3.0. Veškeré texty jsou taktéž originální a vyprošujeme si jejich prosté kopírování bez souhlasu autorů či odkazu na náš web.
Tapety na plochu zdarma ke stažení pro počítače a notebooky, smartphony, iPhone a tablety s MS Windows, OSX, Google Android, iOS. Fotografie, obrázky a tapety na plochu zde zveřejněné jsou ke stažení zdarma a podléhají licenci CC-BY-SA-3.0. Autor: www.iWallpapers.cz